1. Inicjatywa bezpośrednich lotów cargo z Rzeszowa do Miami ma ogromne znaczenie strategiczne dla rozwoju Podkarpacia; historyczne porozumienie w tej sprawie zostało podpisane w 2013 roku.
  2. Inicjatywa Polskiego Tygodnia Kultury i Biznesu we wrześniu 2014 r., której oficjalnym sponsorem jest Izba; jest ona organizowana w ramach programu miast partnerskich Gainesville – Rzeszów.
  3. Izba aktywnie wspiera programy partnerskie pomiędzy miastami polskimi i amerykańskimi – obecnie jest to program miast Gainesville, Floryda, USA i Rzeszów, Polska.
  4. Spotkania z przedstawicielami lokalnego biznesu odbywające się raz na kwartał w Polsce, w celu omówienia możliwości ich wejścia na rynki amerykańskie. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz spotkać się z członkami Izby w Polsce.
  5. Wspieranie inicjatywy „Miami, jako brama do Ameryki Łacińskiej, Polska, jako brama do Europy”, która została zapoczątkowana przez polskiego ambasadora, będącej częścią Kongresu CAMACOL w Miami.
  6. Czynne wspieranie inicjatywy dotyczącej polsko-amerykańskich innowacji w medycynie oraz energiach odnawialnych.
  7. Aktywne wsparcie wymiany edukacyjnej między szkołami wyższymi, pomoc organizacjom w otwieraniu polskich szkół oraz w przyjmowaniu przez nie odpowiednich programów nauczania.