Promujemy połączenia handlowe i logistyczne, które umożliwiają międzynarodowy handel oraz łączą partnerów na obu kontynentach w sposób, który pomaga polskim biznesom wejść na rynki Stanów Zjednoczonych. Polska jest naturalnie predysponowana do bycia węzłem logistycznym dla Europy biorąc pod uwagę jej położenie geograficzne w Europie – kraje wokół niej są łatwo dostępne.

Wspieramy specyficzne inicjatywy poprzez łączenie polskich biznesów, władz miast oraz władz regionalnych z logistycznymi, transportowymi i handlowymi organizacjami w USA. Na przykład,  przy rozpoznawaniu strategii Podkarpacia opierającej się na ustanowieniu bezpośrednich lotów cargo do USA i otwarciu centrum logistycznego, członkowie tej Izby sugerowali bezpośrednie połączenie lotnicze cargo pomiędzy lotniskiem Rzeszów-Jasionka i Międzynarodowym Portem Lotniczym w Miami. Miami posiada największe lotnisko towarowe w Stanach Zjednoczonych służące, jako brama do obu Ameryk. Rzeszów może pełnić podobną rolę dla Europy Centralnej i Wschodniej. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka leży na skrzyżowaniu dwóch głównych Europejskich szlaków – E4 z zachodu na wschód i S19 z północy na południe – oraz ma drugi najdłuższy pas startowy w Polsce. W listopadzie 2013 roku dyrektorzy portu lotniczego Rzeszów-Jasionka podpisali strategiczne, marketingowe porozumienie z dyrektorami Międzynarodowego Portu Lotniczego w Miami w sprawie bezpośredniego połączenia lotniczego pomiędzy dwoma miastami. Liderzy Polsko-Amerykańskiej Izby Przemysłowo-Handlowej byli obecni przy podpisaniu tej umowy w Miami.

Nawiązaliśmy współpracę z Miami Free Zone (strefa bezcłowa Miami) i z Greater Miami Chamber of Commerce (najbardziej wpływową izbą handlową w Miami), skupiającymi tysiące największych firm z Florydy i ze świata. Współpracując blisko z Greater Miami Chamber of Commerce zapewniamy połączenia biznesowe dla polskich firm i doradzamy najlepsze strategie dla wejścia na rynki obu Ameryk.

Miasto Nowy Jork to kolejne centrum polsko-amerykańskich organizacji, polskiego konsulatu i biznesu. Nasi liderzy obecni są również tam oraz mogą umożliwić połączenia handlowe i inne.

Izba bierze udział w konferencjach dotyczących handlu i logistyki. Jej liderzy odwiedzają raz w miesiącu Polskę i zachęcają polskich przedsiębiorców do dyskusji na temat potencjału rynku międzynarodowego, włączając w to otwarcie się na rynek amerykański otwierając tam swoje biura z pomocą Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowo-Przemysłowej.

Kontakt do Komitetu Handlu i Logistyki:
Margaret Andraka

Przewodnicząca ds. Handlu Międzynarodowego w Polsko-Amerykańskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.