Izba promuje i wspiera polską kulturę poprzez organizowanie i sponsorowanie polskich wydarzeń i spotkań wzdłuż całego wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Promujemy polską muzykę, sztukę, taniec, filmy oraz zwyczaje. Na przykład, nasza Izba jest sponsorem Polskiego Tygodnia Kultury i Biznesu w Gainesville na Florydzie zaplanowanego na wrzesień 2014. Władze miast Rzeszowa i Gainesville zgromadzą polskich i amerykańskich liderów kultury, biznesu i nauki podczas tygodnia festiwali i współpracy. Projekt ten wspiera Ambasador Polski w USA.

Polska kinematografia i produkcja filmów są bardzo ważne dla polskiej kultury. Członkowie Izby uczestniczą w wielu festiwalach filmowych i wspierają polskich twórców oraz akcje fundraisingowe. Izba uczestniczyła w Balu Fundraisingowym 2014 na Podkarpaciu, w którym udział brali m.ni.: Gwiazda Hollywood Steven Baldwin, Paweł Królikowski, organizator wydarzenia, czyli Ksiądz Jegierski i Tomasz Andraka z naszej Izby.

Podróże i turystyka są ważnymi aspektami działalności Izby w promowaniu biznesu i kultury oraz łączeniu rodzin. Członkowie Komitetu Kultury i Turystyki naszej Izby podróżują do Polski kilka razy do roku, aby spotykać się z przedstawicielami biznesu oraz władz regionalnych i miast. Umożliwianie podróży w celach wymiany kulturowej jest jednym z naszych głównych celów. Współpracujemy z ośrodkami turystycznymi, które mogą organizować wycieczki Amerykanów do Polski oraz zachęcamy je do kontaktu z nami, aby mogły rozszerzyć zasięg swojej działalności.

Kontakt do Komitetu Kultury i Turystyki:
Beata Fried

Przewodnicząca ds. Kultury i Turystyki w Polsko-Amerykańskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.