Izba skupia ekspertów, aby pomóc wejść polskim innowacjom na rynki USA oraz aby przyciągnąć amerykańskich inwestorów do Polski. Kontakty biznesowe służące dzieleniu się innowacjami mogą być uruchomione dzięki tej oraz innym izbom, włączając w to największe izby handlowe na Florydzie, czyli Greater Miami Chamber of Commerce i Gainesville Chamber of Commerce, a także liderów z Polski i USA.

Możemy ułatwić wymianę badań naukowych i medycznych na poziomie uniwersyteckim poprzez bezpośrednie relacje, które utrzymujemy z profesorami. Na przykład, delegacja profesorów medycyny i administratorów medycznych z Podkarpacia odwiedziła w kwietniu 2014r. College of Medicine na University of Florida, aby przestudiować program szkół oraz najlepsze praktyki. Inicjatywę tę zorganizowała Polsko-Amerykańska Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z programem miast partnerskich Rzeszów-Gainesville oraz władzami tych miast.

Polskie usługi medyczne oferowane klientom amerykańskim, które miałyby postać dobrze zorganizowanych wycieczek, to nowy przedmiot zainteresowań Izby. Ponadto, w ostatnich latach na znaczeniu w medycynie bardzo zyskała profilaktyka. Polska ma bogactwo unikalnych ośrodków medycyny zapobiegawczej, które są godne polecenia gościom z Ameryki. Inicjatywy te są współtworzone z sekcją Kultury i Turystyki Izby.

Kontakt do Komitetu Nauki i Medycyny:
Dr. Marek Fried

Przewodniczący ds. Nauki i Medycyny w Polsko-Amerykańskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.